Посветено на обезбедување решенија за пакување од крај до крај
ЗАШТИТНИ ПОВЕЌЕ: СЛОЕВИ НА/ФИЛМ ВИСОКА БАРИЕР
ПРОФЕСИОНАЛЕН ДОБАВУВАЧ НА РЕЦИКАЛБЕ ЧЕСТИ
X

Класификација на производи

 • Торбичка за стоење
 • Гасет торбичка
 • Три странични торбички за заптивки
 • Торба за рециклирање
 • Чанта со сопствен облик
 • Ролна филм
 • Торбички отпорни на деца
Патент торбичка со чист прозорец за пакување храна

Патент торбичка со чист прозорец за пакување храна

600g кеси за храна, стојат пластична кеса за пакување

600g кеси за храна, стојат пластична кеса за пакување

Торба за пакување храна за домашни миленици со проѕирно прозор

Торба за пакување храна за домашни миленици со проѕирно прозор

Торбичка за пакување храна за домашни миленици за храна за кучиња со чист прозорец

Торбичка за пакување храна за домашни миленици за храна за кучиња со чист прозорец

Торбичка од алуминиумска фолија со рамно дно за пакување чоколадо

Торбичка од алуминиумска фолија со рамно дно за пакување чоколадо

Чоколадни кесички чај за пакување торбичка со рамно дно

Чоколадни кесички чај за пакување торбичка со рамно дно

Кеси за храна за домашни миленици со голем капацитет за пакување за лекување на кучиња

Кеси за храна за домашни миленици со голем капацитет за пакување за лекување на кучиња

Кесичка за пакување со зрна кафе од 250 гр

Кесичка за пакување со зрна кафе од 250 гр

Пакување со пластична кеса со проѕирен прозорец и отвор за висење

Пакување со пластична кеса со проѕирен прозорец и отвор за висење

Телешко отсечено проѕирно пластична кеса за пакување со прозорец

Телешко отсечено проѕирно пластична кеса за пакување со прозорец

Говедско отсечено проѕирни пластични кеси за пакување храна со прозорец

Говедско отсечено проѕирни пластични кеси за пакување храна со прозорец

Пакување зачини со патент торба што може повторно да се затвора со отвор за висење

Пакување зачини со патент торба што може повторно да се затвора со отвор за висење

Постојана торбичка со патент торбичка за рециклирање за пакување овошје

Постојана торбичка со патент торбичка за рециклирање за пакување овошје

Повторно употребливи вреќи за рециклирање за приспособено пакување храна

Повторно употребливи вреќи за рециклирање за приспособено пакување храна

Постојана торбичка со патент торбичка за рециклирање за пакување овошје

Постојана торбичка со патент торбичка за рециклирање за пакување овошје

Пластична кеса за пакување од рециклирана храна со патент

Пластична кеса за пакување од рециклирана храна со патент

Приспособена торба за пакување со чоколадна мешавина за божиќен подарок

Приспособена торба за пакување со чоколадна мешавина за божиќен подарок

Прилагодено пластични кеси пакување чоколадна кеса во облик

Прилагодено пластични кеси пакување чоколадна кеса во облик

Прилагодена ролна фолија за пакување за бисквити со печатени пластични кеси

Прилагодена ролна фолија за пакување за бисквити со печатени пластични кеси

Прилагодено пакување шеќерни колачиња во ролна филм

Прилагодено пакување шеќерни колачиња во ролна филм

Прилагодени мали пластични кеси за пакување со ролна фолија

Прилагодени мали пластични кеси за пакување со ролна фолија

Приспособено пакување со ролна фолија, едно завиткани кеси за колачиња

Приспособено пакување со ролна фолија, едно завиткани кеси за колачиња

Торби за отпорност на деца Кеси за пакување со можност за повторно затворање

Торби за отпорност на деца Кеси за пакување со можност за повторно затворање

Торби за отпорност на деца против мирис, повторно затварачки

Торби за отпорност на деца против мирис, повторно затварачки

Пластични кеси отпорни на деца за пакување

Пластични кеси отпорни на деца за пакување

Кеси за пакување храна со патент отпорен на деца

Кеси за пакување храна со патент отпорен на деца

за_нас

За

Пакување Huihua

За нас

Guangdong Huihua Packaging Co., Ltd.

Guangdong Huihua Packaging Co., Ltd. основана во 1993 година, која се наоѓа во градот Jieyang, провинцијата Гуангдонг.Гуангжу Huihua пакување копродукции, Ltd основана во 2003 година. Таа станува нашата втора производствена база.Фабриката во Гуангжу и фабриката Џиејанг се споија за да станат пакување Гуангдонг Хуихуа во 2019 година. Во рок од 30 години, компанијата прерасна од мала фабрика во модерна компанија со професионален дизајнерски тим, првокласна опрема за печатење, после печатење, производство и сервис.

Гледај Повеќе
 • Компанијата е основана

 • Зафаќа површина од
  над 30.000 квадратни метри

 • +

  Годишен производствен капацитет од
  повеќе од 10.000 тони

 • +

  Повеќе од 400 вработени
  и професионален дизајнерски тим

 • +

  Производни линии

Нашата фабрика

Фабрички цртеж (1)
Фабрички цртеж (2)
Фабрички цртеж (3)
Фабрички цртеж (4)
Фабрички цртеж (5)
Фабрички цртеж (6)
Фабрички цртеж (7)
Фабрички цртеж (8)
Фабрички цртеж (9)

ЖЕШКИ ПРОДАВАЧ

/

Гасет торбичка G-002

Чанти за газење, исто така, ги нарекуваат кеси со рамно дно. Обично има пет плочи за печатење, има предни, задни, леви, десно и долни.Дното е многу рамно и без термичко запечатување, текстот или шемата се прикажуваат непречено;Така што производителот или дизајнерот на производот има доволно простор да игра и да го опише производот.

Гледај Повеќе

Торбичка за стоење S-001

Stand up bag е нова форма на пакување, која има предности во многу аспекти како што се надградба на квалитетот на производот, зајакнување на визуелниот ефект на полиците, преносливост, практичност за користење, зачувување и запечатување.Стандардната кеса е изработена од ПЕТ/фолија/ПЕТ/ПЕ која е ламинирана со 2 слоја или 3 слоја или прилагоден специјален материјал за зголемен заштитен слој за изолација на кислород, намалување на стапката на пенетрација на кислород и продолжување на рокот на траење на производите.

Гледај Повеќе

Три странични торбички за заптивки Т-001

Торбичката со три странични заптивки е најчестиот начин да се направи торба која запечатува три страни на рамно и остава едната страна отвор за пакување на стоката. Има најдобра затегнатост на воздухот, а вакуумската кеса мора да биде направена за торбичка со три страни. материјали за торбичка за тристрани заптивки вклучувајќи PET, CPE, CPP, OPP, PA, AL, KPET и така натаму.

Гледај Повеќе

Recycalbe торба R-002

Воведовме кеси за рециклирање од 2018 година. Кесите за рециклирање се еколошки пакување.Изработени се од висококвалитетни материјали, кои се отпорни на вода, издржливи, отпорни на абење и ефикасно ги штитат предметите од влага, инсекти, прашина и друго загадување. Има карактеристики на заштеда на ресурси, заштеда на простор и лесен за носење.

Гледај Повеќе

Прилагодена торба CS-002

Обликната торба е еден вид пластична флексибилна кеса за пакување.Може да се примени на сите флексибилни материјали за пакување. Ја прекина традиционалната идеја за правење квадратна торба. Закривениот раб наместо правиот раб, одразува различен стил на дизајн, со едноставен, нов, јасен, означен бренд, лесен за идентификување и други предности.

Гледај Повеќе

Ролна фолија RF 001

Ролна филм е првиот избор за мало пакување кое се користи во машините за автоматско пакување. Како што се торбичка за колачиња, чоколадна кеса, кесичка за бонбони, кесичка за кафе, кесичка чај, капак за запечатување за чаши и така натаму. Има ролна филм со смалување на ПВЦ, OPP ролна филм, PE ролна филм, PET ролна филм. Производителите на пакување треба да вршат операции за печатење и транспорт.

Гледај Повеќе

Торбички отпорни на деца CR 001

Торба за отпорност на деца е специјална торба за заштита на детскиот сеф.Бравата со патент на горниот дел од торбата може да постигне функција за запечатување за да го продолжи рокот на траење на производот и да избегне контаминација.Кесите за отпорност на деца се широко користени во пакување храна и лекови кои вклучуваат кеси со храна за домашни миленици, кеси за кафе, кесички чај, чоколадни кеси, кеси за бонбони, кеси за суво овошје, кеси за грицки, кеси за зачини, кеси за колачиња, кеси за леб, кеси со канабис, кеси за дрога и така натаму.

Гледај Повеќе
Гасет торбичка
12-1-fococlipping-стандард1
Spices-Packaging-Realable-zip-bag-with-hanging-hole
Recycalbe-Bag-R-002
Прилагодено-облик-чанта-CS-002
Ролна фолија RF 001
Торбички отпорни на деца-CR-001

апликација

Крафт хартиена вреќа

Крафт хартиена вреќа

Хартиена кеса со прозорски биоразградлив материјал Лесно се отвора со патент и засек за кинење.

Чоколадна кеса со рамно дно

Чоколадна кеса со рамно дно

Отворање со светла боја УВ на површината за третман што може повторно да се затвара со патент за влечење за отворање.

Торба за храна за домашни миленици

Торба за храна за домашни миленици

Живописно печатење Пластична кеса со висока бариера Торба отпорна на влага Торба со рамно дно за голем капацитет.

Торбичка со зрна кафе

Торбичка со зрна кафе

Прилагоден дизајн Еко-пријателски материјал за ослободување вентил за воздух во внатрешноста на професионално пакување за зрна кафе.

Пластична кеса што може да се рециклира

Пластична кеса што може да се рециклира

Прв добавувач Зелени производи торба против истекување Ново развиено пакување.